ثبت جهانی برند شما

آیا تا کنون به این مطلب اندیشیده اید که پس از رشد و توسعه برند شما در صورت نیاز به ورود به بازارهای جهانی چه اقداماتی لازم است؟

بسیاری از صاحبان برندهای داخلی پس از ثبت برند و اخذ گواهینامه خود در داخل کشور سرمایه های کلان هزینه رشد و توسعه و تبلیغ برند خود نموده اند غافل از اینکه برای مثال در ده سال آتی آیا این برند قابلیت ورود به بازارهای جهانی را دارد یا خیر واینکه آیا شخصی خارج از این سرزمین با این نام و برند فعالیت میکند یا خیر؟؟؟

در مواردی مشاهده شده که شرکتی پس از 20 سال فعالیت و تبلیغات پر هزینه روی یک برند در داخل کشور ،مجبور به تغییر نام و برند خود برای ورود به بازارهای جهانی شده است علت اینکه این برند سابقا در کشور دیگری به عنوان یک برند جهانی و بین المللی به ثبت رسیده بود و شرکت مذکور جهت استفاده از این برند در سطح جهانی منع قانونی داشت.

ثبت برند هزاره سوم در راستای تسهیل این امور و نیل به اهداف بین المللی سرمایه گذاران داخلی و جلوگیری از اتلاف زمان و هزینه صاحبان برند این امکان رادارد که نسبت به ثبت جهانی و بین المللی برند شما قبل از اینکه مشمول خسارت یا هزینه اضافی شده باشید اقدام نماید .

برند جهانی به سه صورت منطقه ای کشورهای عضو مادرید و کنوانسیون پاریس به ثبت میرسد که مورد اول بسیار محدود است به عنوان مثال کشورهایی که فقط در خاورمیانه هستند یا مثلا فقط اتحادیه اروپا و....که پیشنهاد نمیگردد ولی دو حالت کنوانسیون مادرید و پاریس میتواند گزینه مناسبی برای جهانی شدن باشد که بین 84 تا 160 کشور را در بر می گیرد .

پروسه زمانی ثبت جهانی برند حدود 6 الی 8 ماه است که در این مدت ابتدا پرونده و اطلاعات متقاضی توسط فرمهای مربوطه تکمیل و ارسال می گردد و استعلام های لازم انجام می پذیرد و در نهایت در صورت موافقت با ثبت برند در این دو کنوانسیون ،این امر صورت می پذیرد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت جهانی برند شامل موارد ذیل می باشد:

1-گواهینامه ثبت ده ساله برند مورد نظر

2-مدارک هویتی متقاضی و پاسپورت

3-در صورتی که متقاضی شخص حقوقی باشد ،مدارک شرکت شامل اساسنامه آگهی تاسیس و تغییرات شرکت یا موسسه و مدارک هویتی و پاسپورت مدیرعامل.

4-فایل لوگو و برند مورد نظر به صورت رنگی با کیفیت خوب

5-اطلاعات مالک برند مثل اقامتگاه قانونی و تلفنهای تماس و آدرس ایمیل و سایت برند مربوطه.

لازم به ذکر است که جهت ثبت جهانی برند می بایست ابتدا علامت تجاری مربوطه به صورت لاتین دراداره مالکیت صنعتی ایران به ثبت رسیده وگواهینامه ده ساله آن در دست باشد .

تلفنهای تماس جهت ارتباط با کارشناسان هزاره سوم 22052959- 88079031